У топ – ракетою: Повне керівництво по 301-м редиректам

Липень 12, 2017

Передісторія

Техніка 301-го редиректу – це золоте дно, яке ще дуже довго не буде вичерпане. Один час я займався продажем гомеопатичних продуктів і створив під цю справу сайт. Спочатку він приносив стабільний прибуток, але через кілька років почав катастрофічно втрачати в позиціях.

Я кинувся на форуми, де спілкуються блэкхэт-майстри. Іноді там, порпаючись у купі непотрібних коментів, можна натрапити на справжні перлини. Так сталося і на цей раз – я познайомився з технікою 301-х редиректів.

Вже через тиждень після початку її використання мій сайт став підніматися у видачі – приблизно з трьохсотої позиції на соту. Через два тижні сайт щільно сидів у топ-30. Потім – в топ-10. Я думав, що це верх можливостей. Однак тепер сайт бовтається між другою і четвертою позиціями!

Метод 301-х редиректів прекрасно працює в короткостроковій перспективі. Час від часу Google відловлює такі сайти – але навіть у цьому випадку є можливості для маневру (про них ми розповімо нижче).

Покрокова інструкція

1 Крок

Перше, що потрібно зробити – купити новий домен. Добре, якщо в його імені буде потрібне вам слово.

2 Крок

Набийте новий домен відповідним контентом. Якщо у вас є старий сайт з тематичним контентом – можна просто скопіювати його на новий домен. Великі гравці віддають перевагу саме клонувати свої старі сайти. Вони піднімають клон у видачі, з часом він втрачає позиції, вони роблять ще один клон – і так до нескінченності.

3 Крок

На третьому кроці вам знадобиться багато доменів. Коли я працював за цією схемою, то ділив всі домени на два списки. У списку №1 були домени без сайтів (куплені, простоюють без діла і т. д.). У списку №2 – домени працюють сайтів (вони використовувалися для редіректу з субдоменів, я розповім про це нижче).

Основне джерело доменів для редиректу – це аукціони на зразок GoDaddy. Купуйте там домени з бэками – на GoDaddy домен з PR3 можна придбати за 30 доларів. Для старту я рекомендую використовувати мінімум 5 покупних доменів – пізніше можна буде для посилення ефекту додавати нові редиректи.

4 Крок

Для кожного з куплених доменів у файлі .htaccess потрібно буде прописати 301-ї редирект. Він виглядає так:

RewriteBase /RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-fRewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-dRewriteRule (.*) http://www.ПРОДВИГАЕМЫЙДОМЕН.com/$1 [R=301,L] RewriteRule . /index.php [L] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^ДОМЕНСРЕДИРЕКТОМ\.сом$ [OR]RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.ДОМЕНСРЕДИРЕКТОМ\.com$RewriteRule ^/?$ «http\:\/\/www\.ПРОДВИГАЕМЫЙДОМЕН\.com» [R=301,L]

5 Крок

На доменах з другого списку я створив субдомени з ключовим словом у назві і теж поставив на них 301-ї редирект на просувний сайт.

Крок 6

У результаті в мене вийшло 10 редиректів (5 – на куплених доменах з першого списку і 5 – на субдоменах з другого списку). Далі починалася найвеселіша частина – потрібно було всі ці редиректи проспамить. Я помітив, що, працюючи за цією схемою, багато людей спамят свої редиректи куди тільки можна – беруть кількістю беків, абсолютно не звертаючи уваги на їх якість.

Для проспама можна використовувати софт, сервіси, індійців з Fiverr. Як анкор-які тексту посилань потрібно використовувати ківорди, релевантні просувається сайту.

Все – залишається спостерігати, як сайт піднімається у видачі. F5, F5, F5.

7 Крок – Життя після смерті

Ваш сайт неодмінно отримає пенальті і вилетить з топів. Після цього ви купите новий домен, склонируете на нього весь контент, перенастроите редиректи – і черговий домен знову буде висіти в топі.

Деякі ставлять редирект і на старому, отримав пенальті домені. Імхо краще цього уникати надто вже грубої виходить схема.

Використання субдоменів на працюючих сайтах дозволяє економити на купівлі доменів – ви просто створюєте новий субдомен, ставите на ньому редирект на черговий сайт і проставляєте на субдомен багато-багато посилань.

Чому це працює

Деякі вважають, що "погані" з точки зору Google посилання здатні передавати сайту якусь негативну цінність, "негативний" PR. А 301-ї редирект не може передавати цей негативний PR (принаймні, деякий час) і працює як фільтр, пропускаючи тільки позитивне посилальне ранжування. Звичайно, Google рано чи пізно зауважує, що новий домен має занадто багато 301-х редиректів. Але щоб відловити його, потрібен певний час (від декількох тижнів до декількох місяців). А до цього моменту сайт висить в топах і отримує трафік.

Ще це працює ось чому – раніше, до Панди і Пінгвіна, існувала лінійна залежність між кількістю беків і позиціями сайту (особливо – по комерційним кивордам). Гра зводилася до того, хто набере більше посилань. Зараз все визначається тим, кому Google більше довіряє – тому навіть за конкурентними запитами не потрібно мати багато посилань – достатньо мати певний рівень трасту. До речі про траст – якщо новий домен в очах Google не має трасту, то сторінки на старих поважних ресурсах (Blogspot, Facebook і т. д.) – мають. Тому можна ставити редиректи не на власний домен, а на публічні сервіси типу блог-хостингів, соціалок і т. д.

Зауваження:

 • В ідеалі, домени-дропи, що купуються під редиректи, повинні бути релевантними домену-цілі.
 • Деякі не рекомендують ставити редирект на домені, що отримав пенальті. Краще його скидати і надалі не використовувати.
 • Відвертий спам редиректів все-таки працює не дуже добре, тому краще використовувати САПУ, приватні сітки блогів і т. д.
 • Щоб позбутися від цікавих очей, корисно закривати всі свої сайти і редиректи від юзер-агентів Majestic, AHREFS та інших сервісів з аналізу беків.

Довгоживуча схема з 301-м редиректом, варіант "Перемикач":

Купуємо 20 доменів під редиректи, додаємо на них контенту, додаємо посилань, поливаємо соціальними сигналами. Чекаємо кілька тижнів, поки вони проіндексує.

 • Ставимо на них редірект на Google (на 1-2 тижні).
 • Створюємо два цільових сайту (№1 і №2) під монетизацію. Набиваємо їх контентом.
 • Перемикаємо на 10 доменах редирект з Google на цільовий сайт №1. Він вилазить в топ, приносить трафік і через деякий час отримує пенальті.
 • Перемикаємо 10 відпрацьованих редиректів назад на Google (назвемо цей етап "Google-відстійник"). Проставляємо на них деяку кількість нових беків.
 • Перемикаємо 10 інших (ще не задіяних у схемі) редиректів з Google на сайт №2. Сайт №2 лізе в топ, приносить трафік, отримує пенальті.
 • Перемикаємо відпрацьовані редиректи назад на Google. Ставимо на них деяку кількість нових беків.
 • Клонируем контент з запеналенного сайту №1 на новий домен і перенаправляємо на нього 10 редиректів з Google-відстійника.
 • Нам залишається лише купувати свіжі домени, клонувати на них старий контент, підгодовувати редиректи бэками і соціальними сигналами і перемикати їх з Google на цільові сайти і назад.

Зауваження:

 • Як редирект-відстійника можна використовувати не Google, а релевантну сторінку Вікіпедії, наприклад.
 • Щоб перевірити редирект на пенальті, можна після відстійника направляти його на блог/сторінку на якому-небудь публічному сервісі (блогер, WP і т. д.) і дивитися, як вона починає ранжируватися. Якщо добре – значить, редирект живий і може використовуватися далі. У загальному випадку під пенальті потрапляють тільки просувні сайти – самі редиректи Google не чіпає.