Чим загрожує безкоштовний сайт

Жовтень 8, 2018

В Інтернеті можна зустріти безліч перспективних пропозицій про безкоштовне створення сайту. А веб-студії, навпаки — представляють послугу «розробка сайтів» як складний творчий процес, на якому не варто економити. Хто ж з них прав? Розглянемо етапи створення сайту, і чим кожен з них загрожує при безкоштовному виконанні.

Найважливішою складовою сайту є доменне ім'я. Домен, на відміну від хостингу або дизайну, ні в якому разі не можна міняти, так як все, що було досягнуто при просуванні пропаде, і нове доменне ім'я доведеться просувати заново. Плюс до всього це економія при реєстрації. Мінус – безкоштовними зазвичай бувають імена третього рівня, вони довгі і важко запам'ятовуються; також при такому розкладі часто виникають труднощі при зміні хостингу, так як сайт буде повністю залежати від власника домену 2-го рівня; в разі відходу від хостера буде досить складно забрати своє ім'я.

Тепер що стосується безкоштовного хостингу. Так, таких пропозицій зараз достатньо, та й вигода на обличчя, зате недоліків набагато більше. По-перше, на сторінках сайту обов'язково буде висіти реклама, а обсяг ресурсу буде обмежений. По-друге, немає жодних гарантій на працездатність хостингу. Хоча серйозні поломки трапляються рідко, але технічна підтримка сайтів працює не дуже надійно. І по-третє, в основному на безкоштовних серверах розташовуються непотрібні сайти, присвячені заробітку в інтернеті, мережевого маркетингу, а значить, високої довіри до них немає. Тому, якщо потрібен сайт для серйозної компанії, не варто розміщувати його на безкоштовному хостингу.

Ще один важливий момент: кожна інформація потребує оновлення. Тут, як з газетою, відвідувач теж дивиться на свіжість контенту. Для цього і існують системи управління контентом CMS – «движок» серед веб-майстрів. Існують як безкоштовні (WordPress, Drupal, Joomla), так і платні (NetCat, 1С-Бітрікс, UMI.CMS). Платні, на відміну від безкоштовних, зрозумілі простим користувачам і більш захищені від злому, так як вихідний код системи прихований. Тому якщо планується створення інтернет-магазину чи іншого проекту, що містить цінну інформацію, краще захистити її більш надійним рішенням.

Що стосується дизайну, то це, звичайно, важливо, але не настільки, як про це говорять останнім часом, і цей етап можна залишити поки що. Якщо коштів залишається не так багато, то краще їх вкласти не дизайн, а контент і просування сайту. Дизайн, мабуть, можна назвати єдиною складовою сайту, яка може бути безкоштовною і при цьому не зіграти злий жарт з власником проекту. Тут головне — не «незвичність», а зручна і зрозуміла навігація по ресурсу.